"The products are simply amazing! Surprisingly, I am happy with all of them. The taste and nutritional value are fantastic, and you can already see results after just one week. I’m super satisfied."
4.87 out of 5 are very satisfied with the product.
Day and night routine for focus, control, and balance.
Ursprünglicher Preis war: CHF 79.90CHF 67.90Aktueller Preis ist: CHF 67.90. incl. VAT
Combine for even better results

How to use the set
Pink Burn during the day before training or in the morning • Night Edition in the evening before training: caffeine-free, booster & appetite suppressant • always with plenty of water.
| Weight | 0.31 kg |
|---|---|
| Ingredients | Aroma, beta-alanine, calcium D-pantothenate, caffeine, cyanocobalamin, D-biotin, colorants: Quinoline Yellow and Yellow Orange, folic acid, fruit extract of bitter orange (Citrus aurantium), potassium chloride), L-arginine, L-tyrosine, magnesium carbonate, minerals tricalcium phosphate, sodium citrate and potassium citrate, nicotinamide, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, acidity regulators: citric acid, sweeteners: sucralose, thiamine mononitrate, vitamins. |
| Nutritional values per 100g | Energy: 166kcal, Protein: 0.0g, Fat: 0.0g, of which saturated fat: 0.0g, Carbohydrates: 0.0g, of which sugar: 0.0g, Fiber: 0.0g, Salt: 0.00g |
| Nutritional values per serving | Energy: 20kcal, Protein: 0.0g, Fat: 0.0g, of which saturated fat: 0.0g, Carbohydrates: 0.0g, of which sugar: 0.0g, Fiber: 0.0g, Salt: 0.00g |
| Product name | Dietary supplement with caffeine, beta-alanine and free amino acids. |
| Size/Content | 240 g |
| portions | 20 servings |
| Recommended intake | Dissolve one serving (12g = 2 scoops) in 200ml of water. Use 15 min before training. |
| Application areas | Energy, Fat free muscle mass, Focus, Weight reduction, Shaping |
| Taste | Lemon Ice Tea, Mango, Peach, Raspberry, Apple, Passionfruit |
| Main ingredients | Beta-alanine, bitter orange extract, folic acid, caffeine, L-arginine, L-carnitine, L-tyrosine, magnesium, minerals, various vitamins. |
| Nutritional information | |
| Other features | preservative-free, aspartame-free, gluten free, lactose free, vegetarian |
| Pregnancy | |
| breastfeeding | |
| Vegan | |
| Caffeine content | per 100ml: 100mg, per serving: 200mg |
| Product type | Powder |
| Notice | Keep out of reach of young children. Do not exceed the recommended daily dose. Food supplements should not be used as a substitute for a varied diet. Not recommended for pregnant or breastfeeding women and children. |
| Weight | 0.42 kg |
|---|---|
| Ingredients | Alpha lipoic acid, aroma, beta-alanine, fruit extract of bitter oranges (Citrus aurantium), glucomannan, inulin, L-arginine, L-citrulline, L-glutathione, L-tryptophan, minerals (sodium citrate, Calcium salts of ortho- phosphoric acid, magnesium carbonate, potassium citrate, potassium chloride), acidity regulator - citric acid, sweeteners (acesulfame-K, sucralose), sweetener: Sucralose, anti-caking agent: silicon dioxide, vitamins (thiamine mono- nitrate, riboflavin, nicotinamide, calcium D-pantothenate, pyridoxine hydroch- loride, pteroyl monoglutamic acid, cyanocobalamin, D-biotin). |
| Nutritional values per 100g | Energy: 193.3 kcal, Protein: 41.67 g, Fat: 0.0 g, of which saturates: 0.0 g, Carbohydrate: 6.67 g, of which sugars: 0.0 g, Fiber: 0.0 g, Salt: 0.00 g |
| Nutritional values per serving | Energy: 23.2kcal, Protein: 5.0g, Fat: 0.0g, of which saturates: 0.0g, Carbohydrate: 0.8g, of which sugars: 0.0g, Fiber: 0.0g, Salt: 0.00g |
| Product name | Food supplement with free amino acids, glucomannan and vitamins |
| Recommended intake | Dissolve one serving (12 g) in 300 ml of water. Use 1 time daily 20 min before workout. |
| Times of intake | 20min before training, in the evening before training |
| Size/Content | 240 g |
| portions | 20 servings |
| Application areas | For your workout, Energy, Fat free muscle mass, Focus, Weight reduction, Shaping |
| Main ingredients | Beta-alanine, bitter orange extract, folic acid, glucomannan, L-arginine, L-citrulline, minerals, various vitamins. |
| Other features | |
| Nutritional information | |
| Taste | Lemon Ice Tea, Tropical |
| Pregnancy | |
| breastfeeding | |
| Caffeine content | per 100ml: 100mg, per serving: 200mg |
| Product type | Powder |
| Allergens | Fructose |
| Notice | Keep out of reach of young children. Do not exceed the recommended daily dose. Food supplements should not be used as a substitute for a varied diet. Not recommended for pregnant or breastfeeding women and children. |
Popular with our customers
Ursprünglicher Preis war: CHF 79.90CHF 67.90Aktueller Preis ist: CHF 67.90. incl. VAT