"The products are simply amazing! Surprisingly, I am happy with all of them. The taste and nutritional value are fantastic, and you can already see results after just one week. I’m super satisfied."
4.87 out of 5 are very satisfied with the product.
Your compact start for plan, routine, and summer vibes.
Ursprünglicher Preis war: CHF 179.00CHF 143.90Aktueller Preis ist: CHF 143.90. incl. VAT
Combine for even better results

The Bikini Express bundle is the perfect companion for a successful summer. Take advantage of the opportunity and start now!
The Bikini Express Bundle aims to make you feel good in your own body. Although the duration of 3-4 weeks is tight, depending on your starting point, you are guaranteed to achieve an increase in your fitness. The plan is structured so that it can be done alongside a job. No strict calorie counting is required, but it is important that you stick to the suggested times for eating and working out. You don't have to starve yourself, but you should eat consciously and healthily, with the exception of one "cheat day" per week.
You will receive the documents by mail (PDF), i.e. in electronic form. Since the plan contains individual parts, you will receive the plan no later than 12h after receiving the products.
No
Not suitable
Not suitable
2.5 kg
| Ingredients | Whey protein concentrate, biotin, calcium caseinate, folic acid, egg white, L-carnitine tartrate, magnesium oxide, niacin, pantothenic acids, acidifier (citric acid), flavoring, sweetener, vitamin B1, vitamin B12, vitamin B2, vitamin B6, vitamin C, vitamin E, zinc oxide, thickener (xanthan). |
|---|---|
| Allergens | Whey protein, egg white |
| Nutritional values per 100g | Energy: 370kcal, Protein: 72.6g, Fat: 5.0g, of which saturated fat: 2.8g, Carbohydrates: 7.9g, of which sugar: 6.6g, Fiber: 0.2g, Salt: 0.6g |
| Nutritional values per serving | Energy: 111kcal, Protein: 21.8g, Fat: 1.5g, of which saturated fat: 0.8g, Carbohydrates: 2.4g, of which sugar: 2.0g, Fiber: 0.2g, Salt: 0.18g |
| Product name | Dietary supplement with protein, L-carnitine, vitamins, magnesium, zinc and piperine. |
| Recommended intake | Add 30 GR powder (2 scoops) with 200 ML water (or with 250 ML milk) in the shaker and shake for 10-15 seconds. Drink 1-3 shakes daily, as needed |
| Times of intake | Evening, Morning, Before workout |
| Nutritional information | |
| Application areas | |
| Size/Content | 480 g |
| portions | 16 Shakes |
| Other features | |
| Main ingredients | Egg Protein, L-Carnitine, Magnesium, Milk Protein (Casein), Minerals, Various Vitamins, Whey Protein (Whey), Zinc |
| Taste | Latte Macchiato, Strawberry Cheesecake, Double Chocolate, French Vanilla |
| Pregnancy | |
| breastfeeding | |
| Vegan | |
| Product type | Powder |
| Notice | Keep out of reach of young children. Do not exceed the recommended daily dose. Dietary supplements should not be used as a substitute for a varied diet. |
| Ingredients for Chocolate Version (plant-based) | Soy protein isolate, resistant dextrins, fat-reduced cocoa powder, emulsifier(s): lecithin (soy); inulin, flavoring, potassium citrate, thickener: guar gum; calcium citrate, dicalcium phosphate, psyllium husk powder, magnesium citrate, salt, choline bitartrate, sweetener: sucralose; L-ascorbic acid (vitamin C), zinc gluconate, ferrous sulfate, DL-alpha-tocopheryl acetate (vitamin E), nicotinamide (vitamin B3), retinyl acetate (vitamin A), |
|---|---|
| Ingredients Version Vanilla (plant based) | Soy protein isolate, resistant dextrins, emulsifier(s): lecithin (soy), inulin, flavoring, potassium citrate, thickener: guar gum, calcium citrate, dicalcium phosphate, psyllium husk powder, magnesium citrate, salt, choline bitartrate, sweetener: sucralose, L-ascorbic acid (vitamin C), zinc gluconate, ferrous sulfate, |
| Ingredients Version Cookies | Whey protein concentrate (27%) (emulsifier: lecithins (sunflower)), soy protein (25%), maltodextrin (25%), emulsifier: lecithins (soy); flavoring, resistant dextrin, oligofructose, psyllium husk powder, potassium citrate, low-fat cocoa powder, magnesium carbonate, salt, thickener: guar gum; calcium carbonate, L-ascorbic acid, L-carnitine, zinc gluconate, ferrous sulfate, sweetener: sucralose, steviol glycosides from stevia; DL-alpha-tocopheryl acetate, nicotinamide, retinyl acetate, calcium D-pantothenate, copper gluconate, manganese gluconate, manganese sulfate, cyanocobalamin, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, thiamine mononitrate, cholecalciferol, phylloquinone, pteroylmonoglutamic acid, potassium iodide, sodium selenite, D-biotin. |
| Allergens | Milk (lactose), whey protein, emulsifier (soy lecithin), soy protein |
| Product name | Full meal replacement, complies with EU dietary regulation |
| Nutritional values per serving | Energy: 211kcal, Protein: 19.4g, Fat: 6.0g, of which saturated fat: 1.2g, Carbohydrates: 18.4g, of which sugar: 11.6g, Fiber: 2.2g, Salt: 0.71g |
| Nutritional values per 100g | Energy: 392kcal, Protein: 42.1g, Fat: 9.9g, of which saturated fat: 2.2g, Carbohydrates: 29.3g, of which sugar: 6.7g, Fiber: 7.3g, Salt: 1.58g |
| Recommended intake | 1 time daily add 30g of powder with 200ml of low-fat milk (1.5%) in a shaker and shake for 20 seconds. |
| Product type | Powder |
| Times of intake | To replace a main meal, evening, morning |
| Taste | Chocolate, Cookies, Vanilla |
| Application areas | |
| Other features | |
| Pregnancy | |
| breastfeeding | |
| Vegan | |
| Size/Content | 450 g |
| portions | 15 Portionen |
| Nutritional information | high fiber, gelatin free, high protein, low calories, low fat, low sugar |
| Notice | Keep out of reach of young children. Do not exceed the recommended daily dose. Dietary supplements should not be used as a substitute for a varied diet. |
| Ingredients | Aroma, beta-alanine, calcium D-pantothenate, caffeine, cyanocobalamin, D-biotin, colorants: Quinoline Yellow and Yellow Orange, folic acid, fruit extract of bitter orange (Citrus aurantium), potassium chloride), L-arginine, L-tyrosine, magnesium carbonate, minerals tricalcium phosphate, sodium citrate and potassium citrate, nicotinamide, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, acidity regulators: citric acid, sweeteners: sucralose, thiamine mononitrate, vitamins. |
|---|---|
| Nutritional values per 100g | Energy: 166kcal, Protein: 0.0g, Fat: 0.0g, of which saturated fat: 0.0g, Carbohydrates: 0.0g, of which sugar: 0.0g, Fiber: 0.0g, Salt: 0.00g |
| Nutritional values per serving | Energy: 20kcal, Protein: 0.0g, Fat: 0.0g, of which saturated fat: 0.0g, Carbohydrates: 0.0g, of which sugar: 0.0g, Fiber: 0.0g, Salt: 0.00g |
| Product name | Dietary supplement with caffeine, beta-alanine and free amino acids. |
| Size/Content | 240 g |
| portions | 20 servings |
| Recommended intake | Dissolve one serving (12g = 2 scoops) in 200ml of water. Use 15 min before training. |
| Application areas | Energy, Fat free muscle mass, Focus, Weight reduction, Shaping |
| Taste | Lemon Ice Tea, Mango, Peach, Raspberry, Apple, Passionfruit |
| Main ingredients | Beta-alanine, bitter orange extract, folic acid, caffeine, L-arginine, L-carnitine, L-tyrosine, magnesium, minerals, various vitamins. |
| Nutritional information | |
| Other features | preservative-free, aspartame-free, gluten free, lactose free, vegetarian |
| Pregnancy | |
| breastfeeding | |
| Vegan | |
| Caffeine content | per 100ml: 100mg, per serving: 200mg |
| Product type | Powder |
| Notice | Keep out of reach of young children. Do not exceed the recommended daily dose. Food supplements should not be used as a substitute for a varied diet. Not recommended for pregnant or breastfeeding women and children. |
| Ingredients | Hydroxypropylmethylcellulose (capsule), bitter orange extract (Citrus aurantium), green tea leaf extract (Camelia sinensis), caffeine, raspberry fruit extract (Rubus idaeus) 5% ketones, dandelion root extract (Taraxacum officinale), horsetail herb extract (Equisetum arvense), anti-caking agent: magnesium salts of fatty acids, color: calcium carbonate. |
|---|---|
| Product name | Dietary supplement with bitter orange extract, green tea leaf extract, caffeine and dandelion root extract |
| Times of intake | In the morning |
| Recommended intake | Take 3 capsules daily, preferably in the morning with plenty of water. Do not exceed the stated recommended daily intake. |
| Size/Content | 90 capsules |
| Application areas | |
| Product type | Capsules |
| Other features | |
| Pregnancy | |
| breastfeeding | |
| Vegan | |
| Notice | Keep out of reach of small children. Do not exceed the stated recommended daily dose. Food supplements should not be used as a substitute for a varied diet. Not recommended for pregnant or breastfeeding women and children. Should not be consumed if other green tea products are being consumed on the same day. |
| Ingredients | 12% DHA); demineralized water, fish oil with omega 3 fatty acids (18% EPA, glycerin, softgel capsule shell: gelatin (bovine), vitamin E (DL-alpha-tocopherol acetate). |
|---|---|
| Product name | Food supplement with omega-3 fatty acids |
| Recommended intake | Take 1 capsule per day with water. |
| Size/Content | 90 capsules |
| Application areas | |
| Times of intake | Morning, Before lunch |
| Other features | |
| Pregnancy | |
| breastfeeding | |
| Vegan | |
| Product type | Capsules |
| Notice | Keep out of reach of young children. Do not exceed the recommended daily dose. Dietary supplements should not be used as a substitute for a varied diet. |
| portions | 180 servings, 360 servings, 90 servings |
| brand | |
|---|---|
| Product type | Shaker |
| Size | 700 ML |
| brand | |
|---|---|
| Product type | |
| Other features | |
| Times of intake | In the evening, In the morning, After the workout, Before the workout, During the workout, In between / When needed |
| Pregnancy | |
| Application areas | |
| breastfeeding |
Popular with our customers
Ursprünglicher Preis war: CHF 179.00CHF 143.90Aktueller Preis ist: CHF 143.90. incl. VAT
Ellen Schneider Verifizierte Kundin
It arrived quickly, I'm very satisfied.
But I haven't received my plan yet.
Will it be sent by post or email?☺️
amaya Kundin
I find the compilation and the plan good and helpful. However, I really have to make a conscious effort to stick to it. But you grow with your challenges, right? 😅
ertuw986 Kundin
I'm so happy with it! Exactly what I was looking for.
Jasmine Kundin
Am also already curious how effective the 2nd round is with the total package and a little excited what is feasible with all the products 🙂 since it is currently not in stock in Cheeschake the All in One I have to wait, but maybe I find me in the next few days in addition still what else.... now I have time to look 🙂
chaina.tion12 Kundin
Mega!! Plan & design & products convince me to 100%. In addition, I still received great support with my questions. Full points for it
and.win111 Verifizierte Kundin
Without a plan I can not start, although the package is already there... 😕. I hope I still get it; because looks promising.
Miren Kundin
Amazing!!!!
Özlem Kundin
Waiting anxiously for my package everything looks top
Rahel Kundin
Looking forward to the products and my plan ?
Livia Kundin
Plan already received, looks top and the principle I like very much. Seems to be very feasible in terms of effort